fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 11 września 2016

24 NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada 24 niedziela zwykła. Pan Jezus nikogo nie odrzuca, ale szuka zagubionych i wzywa do nawrócenia. Szczególna miłość Chrystusa do grzeszników widoczna jest w Kościele, który wiernie wypełnia misję swego Pana.

Dziś w żywieckim amfiteatrze odbędą się dożynki diecezjalne, a w naszej Parafii Mszę Świętą dziękczynną po zebraniu plonów ziemi odprawimy 25 września o godzinie 10:30.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W poniedziałek, 12 września, wspominamy Imię Najświętszej Maryi Panny, z tej okazji w naszej parafii Msza święta odpustowa o godzinie 18:00 w intencji Marii z naszej parafii. Serdecznie zapraszam.

We wtorek, 13 września, przypada wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła.

W środę, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W czwartek, 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

W piątek, 16 września, wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. W tym dniu z racji trzeciego piątku miesiąca po Mszy świętej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W piątek po Mszy św. spotkanie dla młodzieży naszej parafii. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich młodych z naszej parafii oraz z czeskiej strony. Zapraszam również młodzież z naszych wspólnot młodzieżowych, obowiązkowo młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

Dziękuję za wszelką życzliwość, pomoc przy remoncie probostwa, troskę o naszą świątynię, modlitwę i składane ofiary. W minioną niedzielę na cele parafialne zebraliśmy 3250 zł.

Wychodząc z kościołą można złożyć do koszyczka ofiarę na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Za okazane serce serdecznie dziękuję.

foto: episkopat.pl