Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 11 marca 2018

W środku wielkopostnej zadumy Kościół wzywa nas do radości. Dlatego 4 niedziela Wielkiego Postu (Laetare) budzi w nas poczucie radości głębszej i trwalszej. Jej źródłem jest Bóg bogaty w miłosierdzie, któremu warto zawierzyć. Doświadczając jedności z Nim, mamy świadomość możliwości skutecznego przezwyciężenia wszystkiego, co nam potrafi radość odebrać. Zatem radujmy się i otwórzmy się na zbawczą moc Boga.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej wraz z kazaniem pasyjnym w piątki o godzinie 18:30 po Mszy świętej.

Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek, 16 marca, po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, 20 minut przed każdą Mszą świętą.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej Parafii w 5 niedzielę Wielkiego Postu. Msze święte wraz z nauką rekolekcyjną w niedzielę 18 marca 2018 roku oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godzinie 18:00. Rekolekcje wygłosi Ks. dr Marek Studenski, Wikariusz Generalny naszej Diecezji. Wykorzystajmy ten czas łaski od Boga, aby przygotować się do pięknego przeżycia świąt Wielkiej Nocy.

W zakrystii można nabyć paschaliki Caritas na stół wielkanocny. Składana przy tej okazji ofiara przeznaczona jest na cele charytatywne.

Bóg zapłać za modlitwę i składane ofiary oraz za troskę o nasz kościół.