fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 11 lutego 2018

Dziś 6 niedziela zwykła. W każdej społeczności są ludzie, których traktuje się jak trędowatych, lekceważąco spycha się ich poza margines życia. Jezus pokonuje te wszystkie ograniczenia, nie zna lęku przed kontaktem fizycznym, odczuwa sympatię, okazuje współczucie i przygarnia tych, z którymi inni nie chcą mieć nic do czynienia. Powołanie do życia chrześcijańskiego polega na tym, by naśladować przykład Jezusa i świadczyć o Bożym zbawieniu wszystkim ludziom.

Od dziś do soboty włącznie będzie trwał 51. Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcam do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.

W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcam do udziału w Eucharystii, która zostanie odprawiona o godz. 18:00 w intencji całej wspólnoty parafialnej, o owocne przeżycie czasu Wielkiego Postu. Podczas tej Mszy świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. Zachęcam do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa wraz z kazaniem pasyjnym w piątki o godzinie 18:30 po Mszy świętej. Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Wypominki za naszych zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii.

Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, 20 minut przed każdą Mszą świętą.

Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Bóg zapłać za modlitwę i składane ofiary oraz za troskę o nasz kościół.

Foto: www.opoka.photo