fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 11 grudnia 2016

III NIEDZIELA ADWENTU

Klimat trzeciej niedzieli adwentu jest przesycony radością i nadzieją na bliskie spotkanie z przychodzącym Panem. Radość jest rysem charakterystycznym każdego oczekiwania na przyjście osoby ukochanej. Już dziś radujemy się myślą, że nasz Pan Jezus Chrystus przyjdzie jako zwycięzca grzechu i śmierci. Pragnie nam dać możność uczestnictwa w swoim zwycięstwie.

Od soboty, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

Liturgiczne obchody tygodnia.

We wtorek, 13 grudnia, przypada wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W środę, 14 grudnia, wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W tym tygodniu (środa, piątek i sobota) przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

W piątek, 16 grudnia, oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy św.

Odwiedziny chorych w sobotę od godziny 10:00.

Msze święte roratnie w naszej parafii w piątek o godzinie 18:00 i w sobotę o godzinie 8:00. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. W tym roku, z racji zbliżającego się jubileuszu 25. lecia istnienia naszej diecezji, roraty będą okazją do odkrycia skarbów naszej diecezji i lepszego jej poznania.

W zakrystii po Mszach Świętych można nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na stół wigilijny.

Serdeczne dziękuję za troskę o naszą świątynię, modlitwę i składane ofiary.