Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 10 września 2017

Dziś przypada 23 niedziela zwykła. Jako wspólnota braci i sióstr w wierze gromadzimy się wokół Jezusa Chrystusa, który jest źródłem łaski, miłości i pokoju. W tej wspólnocie wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem. Przepełnieni troską o dobro naszych braci i sióstr prośmy za tych, którzy pobłądzili i zeszli z drogi wiary na bezdroża zatracenia. Dla nich błagajmy Boga o łaskę powrotu na ścieżki Bożej obecności.

Rozpoczynamy dziś Tydzień Wychowania.

Liturgiczne obchody tygodnia.

We wtorek, 12 września, wspomnienie NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA MARYI. W tym dniu w naszej Parafii w szczególny sposób oddajemy cześć Matce  Bożej.  Z tej okazji Msza św. w naszym kościele o godz. 18:00 w intencji wszystkich Marii naszej Parafii. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tej Eucharystii.

W środę, 13 września – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W piątek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu będziemy modlić się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Nabożeństwo po Mszy świętej.

W sobotę, 16 września – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. W naszej Parafii Msza św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego w piątek o godz. 18:00. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców oraz pracowników oświaty.

W sobotę, 16 września, odbędzie się 10. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, a zarazem Diecezjalny Jubileusz Rodzin. Rozpoczęcie drogą krzyżową o godz. 10:00. O godz. 12:00 zostanie celebrowana Msza święta koncelebrowana przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla. Po liturgii przewidziany jest piknik, a o godz. 15:00 nabożeństwo z zawierzeniem małżeństw i rodzin Najświętszej Maryi Pannie oraz zakończenie pielgrzymki.

W przyszłą niedzielę, 17 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Dziękuję za modlitwę, wszelką życzliwość, pomoc przy remoncie probostwa i składane ofiary.

Dalszy ciąg remontów w przyszłą sobotę. Chętnych do pomocy zapraszam od godziny 7:00.