fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 10 marca 2019

Dziś 1 niedziela Wielkiego Postu. Począwszy od Środy Popielcowej zostaliśmy obdarowani czasem czterdziestu dni nawrócenia i pokuty, kiedy mamy postępować w rozumieniu tajemnicy Chrystusa i dzięki Jego łasce prowadzić święte życie. Bowiem tak samo jak Jezus był kwestionowany i wystawiany na próbę, podobnie nasza wiara będzie podawana w wątpliwość i wystawiana na przeróżne pokusy współczesności. Orędzie Boże niosące wolność jest dla nas pomocą, abyśmy wewnętrznie przygotowali się do świąt paschalnych i codziennie potwierdzali nasze życie świadectwem wiary.

Zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. Droga Krzyżowa wraz z kazaniem pasyjnym w piątki po Mszy św. wieczornej. Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Wypominki za naszych zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii.

Gorzkie Żale śpiewamy w niedziele, 20 minut przed każdą Mszą świętą.

Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 17 marca.  Poprowadzi je Ks. Sebastian Rucki wraz ze Wspólnotą Miłość i Łaska Jezusa Chrystusa. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18:00.

Dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Życzę błogosławionej niedzieli oraz rozpoczynającego się tygodnia.