fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 10 lutego 2019

Dziś 5 niedziela zwykła. Często zadajemy sobie pytania dotyczące naszego życia i sensu życiowego powołania. Odkrywamy, że nasze pojmowanie samych siebie, nasz los w istocie zależy od ludzi, z którymi przebywamy: w rodzinie, w pracy czy w innych obszarach życiowej aktywności. Natomiast jako chrześcijanie zastanawiamy się nad znaczeniem obecności Boga pośród nas. W Jezusie Chrystusie Bóg bezpośrednio zwraca się do ludzi i zbawczo ingeruje w naszą egzystencję. Pozwólmy, by Pan Bóg obecny między nami mógł kierować naszą codziennością, prowadził nas po swoich ścieżkach.

Liturgiczne obchody tygodnia.

  • W poniedziałek, 11 lutego, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Kościół modli się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Poleca Panu Bogu wszystkich pracowników służby zdrowia. Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1992 roku.
  • W piątek, 15 lutego, modlimy się do Bożego Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św.

Dziękuję za wspólną modlitwę i składane ofiary. Życzę błogosławionej niedzieli oraz rozpoczynającego się tygodnia.