fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 1 stycznia 2017

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Ona wydała na świat Zbawiciela, który stając się Człowiekiem, obdarzył nas darem pokoju i wolności. Zawierzmy Panu Bogu przez orędownictwo Matki Chrystusa cały nowo rozpoczęty rok. Jest to także Dzień Modlitwy o pokój na świecie.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W poniedziałek, 2 stycznia, przypada wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

W piątek, 6 stycznia, obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to Dzień Modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Msze święte w naszym kościele o godzinie 8:00 i 10:30.

W tym dniu przypada 3. rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej Księdza Biskupa Romana Pindla. Módlmy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji. Msza święta w ramach obchodów Dies Episcopi zostanie celebrowana w kościele katedralnym Św. Mikołaja o godzinie 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym zachowanie postu oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W sobotę Nabożeństwo Różańcowe o godz. 7:30, prowadzi Żywy Różaniec.

W przyszłą niedzielę, 8 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

Odwiedziny chorych Parafian w sobotę 14 stycznia.

Serdeczne dziękuję za troskę o naszą świątynię, modlitwę i składane ofiary.