Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 1 lipca 2018

Dziś 13 niedziela zwykła. Śmierć człowieka – zwłaszcza bliskiej osoby – rodzi poczucie lęku i bezsilności. Wobec pojawiających się wówczas pytań, natchniony Autor Księgi Mądrości podaje zaskakującą odpowiedź w kwestii odpowiedzialności Stwórcy za śmierć stworzenia: Śmierci Bóg nie uczynił i nie cieszy się z zagłady żyjących (Mdr 1, 13). Swoją postawą Pan Jezus potwierdza słuszność tego zdania. Walczy On przecież ze słabością i śmiercią, uzdrawiając chorych i wskrzeszając umarłych. W pełni objawia się prawda, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, lecz do życia wiecznego.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na potrzeby Parafii.

Liturgiczne obchody tygodnia.

We wtorek, 3 lipca, przypada święto Św. Tomasza, apostoła.

W piątek, 6 lipca, wspominać będziemy Bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. Módlmy się o dar nowych powołań do służby w kapłaństwie, życiu zakonnym i posługi misyjnej, uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajmy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Odwiedziny chorych i starszych Parafian, w sobotę, od godz. 11:30.

Serdecznie dziękuję za modlitwę, pomoc przy remoncie, za troskę o świątynię oraz za składane ofiary. Chętnych do pomocy przy pracach remontowych, zapraszam w przyszłą sobotę od godziny 9:00.

Wyjeżdżającym na wakacje, życzę, aby był to czas pełen radości, dobrego wypoczynku i wzrostu duchowego.