fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 07 maja 2017

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

Dziś 4 niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Gromadzimy się na Eucharystii ożywieni wewnętrznym pragnieniem i z pełną świadomością, że spotkanie z Panem wspiera nas i dodaje sił do życia. Jako Dobry Pasterz znajdujemy u Niego ochronę i poczucie bezpieczeństwa. Jego głos wskazuje zawsze właściwą drogę, a wzywając nas po imieniu, prowadzi ku wzajemnej jedności i wspólnoty z Bogiem. Jest to dzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

Apostolstwo Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej zaprasza na XIII Świętą Noc Modlitwy, w dniach 7 na 8 maja 2017 roku, do Sanktuarium Św. Jana Sarkandra na Kaplicówce w Skoczowie. Początek dzisiaj o godz. 19:00, a o godz. 21:00 Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski uproszone za wstawiennictwem Królowej Różańca Świętego z Pompejów, za 30 lat Apostolstwa Dobrej Śmierci w kraju oraz w intencji uczestników Nabożeństw Pompejańskich, ich rodzin i zmarłych z ich rodzin. Święta Noc Modlitwy zakończy się w poniedziałek 8 maja, odczytaniem Supliki bł. Bartolo Longo i Mszą św. o godz. 12:00.

Liturgiczne obchody tygodnia.

W poniedziałek, 8 maja, przypada liturgiczna uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W tym dniu o godzinie 10:00 ks. bp Roman Pindel, ordynariusz Diecezji Bielsko – Żywieckiej udzieli święceń diakonatu sześciu akolitom naszej diecezji. W tym roku uroczystość ta będzie miała miejsce w kościele Konkatedralnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu. Polecajmy w naszych modlitwach kandydatów do święceń.

Prośmy też o nowe powołania kapłańskie, również z Parafii w Lesznej Górnej. Na naszej stronie internetowej dostępne są szczegółowe informacje dla Kandydatów do Seminarium Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Krakowie.

Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie zaprasza na Dzień otwarty w sobotę 13 maja 2017 r. w godzinach przedpołudniowych. Na jeden dzień w roku wszystkie drzwi seminarium zostają otwarte, a każdy kto tylko ma ochotę może przyjść i zobaczyć seminarium od środka. Podczas zwiedzania można zapoznać się ze szczegółami formacji intelektualnej i duchowej przyszłych księży, historyczną spuścizną seminarium, a także planem i ciekawostkami z codziennego życia kleryków. Wszystko to jest ułatwiane poprzez liczne ekspozycje i galerie tworzone specjalnie z okazji Dnia otwartego oraz przez kleryków posługujących w roli przewodników.

W przyszłą niedzielę, 14 maja, przypada patronalne święto Papieskiego Dzieła Św. Piotra Apostoła.

Rozpoczął się miesiąc poświęcony Matce Bożej. Maryjne nabożeństwa majowe w naszym kościele po Mszach Świętych.

Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci na Regionalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w piątek 26 maja 2017 r. w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Hałcnowie. Początek o godz. 12:00. Program Dnia Skupienia znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

Serdecznie dziękuję za modlitwę, udekorowanie naszej świątyni oraz za składane ofiary.

 

Foto: RobertCheaib
Licencja: CC0