Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 7 lutego 2016

Dziś przypada 5 niedziela zwykła, ostatnia przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.

Od dzisiejszej niedzieli do soboty włącznie będzie trwał 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy w codziennej modlitwie o osobach nadużywających alkoholu. Jest to również okazja do podjęcia przyrzeczeń abstynenckich.

W tym tygodniu, 10 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do udziału w Eucharystii, która zostanie odprawiona, o godzinie 18:00, w intencji wszystkich parafian o dobrze przeżycie czasu Wielkiego Postu. Podczas tej Mszy Świętej odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem.

Od środy do niedzieli będą trwały kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy do pojednania się z braćmi i z Bogiem oraz do przystąpienia do sakramentu pokuty.

W czwartek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święty Jan Paweł II, ogłosił to liturgiczne wspomnienie jako Światowy Dzień Chorego. Przy tej okazji, pamiętajmy o możliwości zgłaszania w kancelarii parafialnej informacji o osobach, które ze względu na chorobę lub niepełnosprawność oczekują odwiedzin kapłana i jego posługi sakramentalnej w miejscu swojego zamieszkania.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej wraz z kazaniem pasyjnym w piątek o godzinie 17:00, a bezpośrednio po nim Msza Święta. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami. Wypominki za naszych zmarłych, których chcemy polecać podczas Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii przeżywać będziemy od przyszłej niedzieli, 14 lutego do środy. 17 lutego. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Tomasz Sroka. Każdy z tych dni rozpoczynać będziemy o godzinie 18:00 Mszą Świętą wraz z nauką rekolekcyjną. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Okazja do spowiedzi świętej 30 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej.

Serdecznie dziękuję wszystkim pracującym przy remoncie probostwa w dniu wczorajszym, za przygotowane posiłki, składane ofiary i wszelkie zaangażowanie.