fbpx
Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 06 maja 2018

Dziś 6 niedziela wielkanocna. Prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa powinna kształtować i przemieniać nasze życie, ponieważ jesteśmy powołani do powstania z martwych. To ma konsekwencje dla naszej chrześcijańskiej tożsamości. Nie jesteśmy jedynie stworzeniami, ale wybranymi sługami Boga. Uwielbiajmy Tego, który nas bezgranicznie miłuje i nazywa swoimi przyjaciółmi.

Jest miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Maryjne nabożeństwa majowe w naszym kościele po Mszach Świętych.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W naszej parafii odprawimy procesję do krzyża na cmentarzu w piątek przed Mszą świętą o godzinie 18:00.

Liturgiczne obchody tygodnia.

We wtorek, 8 maja, przypada liturgiczna uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu o godzinie 10:00 w Bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli święceń diakonatu akolitom naszej diecezji. Módlmy się za kandydatów do święceń. 

W przyszłą niedzielę, 13 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną w sobotę 12 maja 2018 r. od godziny 11:30.

Serdecznie dziękuję za modlitwę, pomoc przy remoncie, za troskę o świątynię oraz za składane ofiary. Chętnych do pomocy przy pracach remontowych, zapraszam w przyszłą sobotę od godziny 9:00.