Galeria

Modlitwa na granicy

7 października 2017 roku z pewnością zapisze się w pamięci mieszkańców naszej Lesznej Górnej. Wszystko za sprawą wydarzenia Różaniec do Granic, które zgromadziło w naszej parafii kilkuset Pielgrzymów z Polski i z zagranicy, m.in. z:

Bielska-Białej, Bytomia, Chorzowa, Czechowic-Dziedzic, Ćwiklic, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Goleszowa, Jastrzębia Zdroju, Kęt, Kobiernic, Kobióra, Koszęcina, Łazisk Górnych, Międzyrzecza, Mikołowa, Mikołowa – Mokre, Orzesza, Rudy Śląskiej – Goduli, Siemianowic Śląskich, Skoczowa, Sosnowca, Targanic, Tychów, Zabłocia, a także Gości z Litwy oraz z Czech.

Wspólne odkrywanie wartości modlitwy różańcowej, Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. To wszystko stało się piękną okazją do spotkania z tajemnicą Boga, który objawia się w historii zbawienia; budowania z Nim żywej relacji i szukania drogi nawrócenia.

Tych kilka godzin wypełniało piękno wspólnoty, modlitwy i dziękczynienia. Uśmiech, radość i dobre słowo pozwalały odczuć jedność ducha.

Wszystkim Pielgrzymom dziękujemy za trud drogi i wspólny czas spędzony przy Ołtarzu w Lesznej Górnej. Parafianom – za organizację wydarzenia. KGW i OSP Leszna Górna za przygotowanie leszniańskich specjałów – smacznych placków i kiełbasek.

Niech Maryja wyprasza dla wszystkich Boże błogosławieństwo i pokój w sercach.