fbpx
Chwila dla Ciebie

Mietek Szcześniak Jest jeden świat

Teledysk zrealizował Adam Bajerski w studiu nagrań Dworek Białoprądnicki w Krakowie.

Produkcja: Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

W nagraniu wzięli udział podopieczni Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki:
Klaudia Borczyk. Angela Wawrzyk, Wiktoria Smuga, Aneta Leńska, Monika Wójcikowska, Michał Wiśniewski, Przemysław Cackowski, Julia Bagińska, Anna Dąbrowska, Krzysztof Szymaszek, Michał Ziomek, Dariusz Buczek, Grzegorz Dowgiałło.

Utwór „Jest jeden świat” pochodzi z najnowszej płyty Mietka Szcześniaka, zatytułowanej “NIERÓWNI” której premiera będzie miała miejsce na przełomie października i listopada 2016 r.

Płyta “Nierówni” prezentuje utwory oparte na tekstach księdza Jana Twardowskiego. Jej powstanie było marzeniem Mietka od wielu lat. Zamierzenie artysty było proste: podzielić się wierszami ks. Twardowskiego, przenosząc je z serc do głów i na usta, żeby można było je śpiewać, tańczyć (!), śmiać się i płakać. Niewymuszenie i po prostu – jak to u Twardowskiego.

Forma płyty ma w swoim zamierzeniu dodać lekkości i podkreślić to, co ważne dla poety i kompozytora – ciepłą nadzieję, afirmację poetyckiej prostoduszności, zdystansowanej a niewymuszonej mądrości codziennej i zupełnie niecodziennej. Dlatego opracowane przez Szcześniaka wiersze opowiedziane są językiem kompozycji nawiązujących do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej, jej wyraźnych rodzajów: bossanovy, samby, chorinjo, sao.

Płyta jest w całości nagrana akustycznie, ma szlachetne, organiczne brzmienie. Żeby do treści dodać niezłą formę – została nagrana przez brazylijskich muzyków w USA. Użyte na niej instrumentarium to gitara, bas, fortepian, trzech perkusjonistów, chórki oraz kwartet smyczkowy.

Wygląda na to, że słuchacze tę płytę pokochają. Niewymuszenie.
Kompozycje:
Mietek Szcześniak

Wykonawcy:
gitara, bas – Paulinho Garcia
perkusja i przeszkadzajki – Alex Acuna
piano – Leandro Lopez
perkusjonalia – Geraldo de Oliveira, Heitor Garcia
Aranżacje na kwartet smyczkowy: Krzysztof Herdzin

Realizacja dźwięku – Rob Hoffman i Steve Rashid

Studia – Woodside Avenue Studios ( Chicago), Longhouse (L.A.)

Produkcja muzyczna:
Marcin Pospieszalski, Wendy Waldman, Mietek Szcześniak

Termin wydania płyty: przełom października i listopada 2016.