fbpx
ADŚ Galeria

Spotkanie opłatkowe ADŚ 2019

Śpiewem kolędy Wesołą nowinę bracia słuchajcie, Niebieską Dziecinę ze mną witajcie… rozpoczęliśmy, 19 stycznia 2019 roku, Mszę świętą dziękczynną wspólnot działających przy naszej Parafii. Eucharystię koncelebrował Ksiądz Grzegorz Górnik MSF, dyrektor Apostolstwa Dobrej Śmierci w Polsce.

Na początku Ksiądz Proboszcz przypomniał patrona dnia, św. Józefa Sebastiana Pelczara, który cały czas miał przed oczami Chrystusa pod postacią Ciała i Krwi, zachęcając nas do dostrzeżenia głębi tej wielkiej tajemnicy.

W czasie homilii, Ks. Grzegorz, wskazał na otwartość Kościoła i wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci na każdego człowieka, na życie doczesne i wieczne. Czy odnalazłeś już zaproszenie na spotkanie z tajemnicą sakramentów, a zwłaszcza Eucharystii? Posłuchaj, w jaki sposób Bóg kieruje do nas słowo, które odmienia życie:

Po pięknym uwielbieniu Jezusa Eucharystycznego śpiewem, Ksiądz Mateusz, raz jeszcze, wskazał na potężną moc Boga, który ofiaruje nam zarówno swoje Ciało i Krew, jak i daje nam swoje Słowo, które przenika duszę, które ją rozdziera, które potrafi całkowicie odmienić życie człowieka.

Po Mszy św., Apostolstwo Dobrej Śmierci wraz z Panią Lidia Wajdzik, Zelatorką Diecezjalną, zaprosiło wszystkich na poczęstunek. Przy kawie i herbacie, toczyły się rozmowy o działalności ADŚ, zarówno ubiegłorocznej, jak i o planach na 2019 rok. Pani Lidia podzieliła się z nami doświadczeniem tworzenia wspólnoty ADŚ w Tanzanii.

Owocem naszego spotkania jest adopcja serca przez leszniańską wspólnotę ADŚ i naszą Parafię dwóch tanzańskich sierot – dwunastoletniej Marii i dziewięcioletniej Esty. Zdecydowaliśmy finansować im jedzenie (kasza manna), edukację i ubranie (mundurek szkolny).

Na koniec, Ksiądz Grzegorz, wdzięczny za dar spotkania, życzył nam, by wspólnota dawała wszystkim poczucie bycia dzieckiem Bożym, a Matka Boża Bolesna, opiekowała się nami i wypraszała potrzebne dary u samego Boga.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa i błogosławieństwo, a nasze serca wypełniła radość ze świątecznego spotkania i umocnienia w wierze.

Nowe osoby, które chciałyby do nas dołączyć, serdecznie zapraszamy. Wszystkie informacje na temat Apostolstwa Dobrej Śmierci dostępne są na naszej stronie internetowej.

MZ

Opłatek ADŚ 2019.01.19