fbpx
ADŚ

Początki ADŚ w Lesznej Górnej

25 sierpnia 2013 roku w parafii św. Marcina w Lesznej Górnej nastąpiło oficjalne zawiązanie wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci przez diecezjalną zelatorkę Lidię Greń-Wajdzik ze Skoczowa. Wówczas do ADŚ zapisało się 18 osób z parafii. Dziś wspólnota liczy około 50 członków.

Jednak początki sięgają 2012 roku, gdy 17 sierpnia tegoż roku odprawiona została pierwsza Msza Święta w intencji żywych i zmarłych członków ADŚ oraz o rozwój dzieła w parafii.

Pierwszym opiekunem duchowym był wtedy ks. Henryk Langfort, który wpisał się do wspólnoty 16 listopada 2012 r. Obecnie duchową opiekę sprawuje ks. Mateusz Kierczak.

Od pięciu lat, regularnie, raz w miesiącu ADŚ ma swoją Mszę Świętą. Przed każdą z nich, klęcząc przed Najświętszym Sakramentem,  odmawiamy Różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej.

Serdecznie zapraszamy w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz 17:15 na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z modlitwą różańcową, a o godzinie 18:00 do uczestnictwa we Mszy Świętej w intencji ADŚ.

Zapraszamy również do udziału w dniach skupienia, nocnych czuwaniach i rekolekcjach. Zapisy u zelatorów:
Danuta Pająk tel. 783 015 683
Anna Klimczak tel. 503 139 763

Tekst: Danuta Pająk